AROMALAR

Hayatımıza kattığı sihri günlük telaşlar içerisinde pek fark edemesek de gerek doğal olarak gıdalarda bulunan gerekse sonradan gıdaya ilave edilen haliyle aromalar yaşamımızın önemli bir parçası. Sevdiğimiz tatlar, yemek yeme tercihlerimizi oluştururken aynı zamanda anılarımızı da şekillendirir. Çocukluğumuzun en tatlı anılarında her zaman en sevdiğimiz lezzetler saklıdır. Annemizin keki, yazlık pastanenin dondurması, kışın buz gibi havada içilen salebin tadı… Tüm bu lezzetlerin hafızamızda ve kalbimizde ayrı bir yeri vardır.

Aromalar, gıdalara belli bir tat veya koku vermek ya da var olan tat ve kokuyu arttırmak veya maskelemek için ilave edilen ürünlerdir. Aromalar olmasaydı ya da biz aromaların tat ve kokusunu hissedemeseydik gıdalar arasındaki farklılıkları anlayamayabilirdik.

Aromalar, gıdaların doğal yapısında bulunan bileşenlerdir. İlk çağlardan itibaren çeşitli bitki ekstraktları ve baharatlar yemeklere lezzet katmak için kullanılmaktadır. Günümüzde ise, aromalar sayesinde dünyanın her yerinde her mevsimde aynı tatta çilek aromalı dondurma yiyebilir, mango aromalı içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

Uzmanlığımızı Tutku İle Birleştirdik Aromsa, çok geniş aroma kütüphanesinin içinde, farklı alanlarda dünya çapında uzmanlığını kanıtlamıştır. Bu kanıtlanmış tatlar içerisinden en güçlü, en beğenilen, en tercih edilenler...
Aromsa | Yaratıcı Lezzet Ortağınız | Aromalar | Limon

Fındık

Aromsa Organik Sentez Laboratuvarı’nda oluşturduğumuz hammaddeler ile üretilen fındık aromamız, dünyada birçok ülkede milyonlarca tüketici ile buluşan ürünlerde kullanılıyor. Türk fındığının lezzetini, eşsiz bir aromaya dönüştürüp tüm dünyaya ulaştırıyoruz. Karadeniz’den Avrupa’ya fındık aromalı bir yolculuk sunuyoruz.

Limon

Akdeniz’in eşsiz iklimi ve bol sulu limonları ile içecekten şekerlemeye kadar çok çeşitli ürünlere tazelik ve ferahlık katıyoruz. Akdeniz’den Kuzey Afrika Ülkeleri’ne en lezzetli ürünler için limon ferahlığı sunuyoruz.

Aromsa | Yaratıcı Lezzet Ortağınız | Aromalar | Nar

Nar

Ülkemize has nar tadını, içecek sektöründe başarı ile uygulayarak, bu antioksidan kaynağı gençlik ve şifa iksirini Rusya’ya kadar ulaştırıyoruz.

Kırmızı Biber

Güney Doğu Anadolu’nun kırmızı biberini ileri teknoloji ile işliyor, bu katma değeri yüksek ürünü Uzak Doğu’ya gönderiyoruz. Soslarda en lezzetli acı deneyimini yaşatıyoruz.

Aromsa | Yaratıcı Lezzet Ortağınız | Aromalar | Salep

Kahve

40 yıllık hatırı olan Türk Kahvesini, geleneksel lezzetlerimiz ile aromalandırıyor, yepyeni modern imajı ile dünyaya tekrar tanıtıyoruz.

Salep

Orkide çiçeğinden elde edilen salebi, sıcak ve soğuk ürünlere ekleyip bu eşsiz tadı sevenleri ile buluşturuyoruz.