6. Sürdürülebilir Gıda Zirvesi’ne ana sponsor olarak katıldık

KASIM 2020
Aromsa | Bizden Haberler | 6. Sürdürülebilir Gıda Zirvesi’ne ana sponsor olarak katıldık

Sürdürülebilirlik Akademisi ve TÜGİS tarafından her yıl Dünya Gıda Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sürdürülebilir Gıda Zirvesi’ne ana sponsor olarak katıldık. Bu yıl altıncısı geçekleştirilen zirve 22 Ekim 2020 tarihinde pandemi koşulları nedeni ile online olarak yapıldı. Zirvede tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sonrasında mevcut gıda sistemleri değerlendirildi; sağlıklı, ulaşılabilir ve güvenilir gıda hedefine ulaşmak için aşmamız gereken engeller, olası riskler ve çözüm önerileri ekseninde konuşmalar yapıldı.

Sürdürülebilir Gıda Zirvesi kapsamında “Gıda Sanayi için Yeni Normalin Parametreleri” konulu oturuma katılan Genel Müdürümüz Murat Yasa pandemi döneminde gıda sektöründeki değişimi ve öne çıkan konuları değerlendirdi. Aromsa’da bu dönemin “Bilinmezi Öngörmek” olarak tanımlanan proje ile yönetildiğini belirten Murat Yasa “Bizim için önemli olan insan ve önceliğimiz çalışanlarımızın sağlığı” dedi. Sürdürülebilirlik ve Ar-Ge’nin odaklarında olduğunu belirten Murta Yasa “Bu dönemde Ar-Ge ve uygulama çalışmalarına ağırlık verdik, bağışıklık sistemini güçlendiren ürünlere olan yoğun talep nedeniyle doğal ekstrakt üretim yatırımlarımız arttırdık, doğal antioksidan geliştirdik.” dedi. Konuşmasında gıda sektöründe yerelleşmenin ülke ekonomisi ve sektör için öneminin altını çizdi ve bireysel değil kolektif hareket etmemiz, toplum için çalışmamız gerektiğini vurguladı.

Sağlıklı bireyler, güçlü işletmeler ve yaşanabilir bir gezegen için tarım, gıda üretimi ve tedarik zincirinin sorunlarına yeni çözümler getirmek için düzenlene zirvenin sektöre katkısına inanıyor, sürdürülebilir gıda, tedarik ve tüketimi destekliyoruz.