Aromsa, Adalar Lavanta Günleri’nin Ana Sponsoru

TEMMUZ 2022
Aromsa | Bizden Haberler | Aromsa, Adalar Lavanta Günleri’nin Ana Sponsoru

Aromsa olarak Adalar Müzesi’nin, Adalar Mimoza İnisiyatifi ortaklığı ve Adalar Belediyesi ile İBB Adalar Koordinatörlüğü iş birliğiyle düzenlenen ve 19-24 Temmuz tarihleri arasında Büyükada ve Heybeliada’da gerçekleşecek Lavanta Günleri’nin ana sponsoru olduk.

Aromsa | Bizden Haberler | Aromsa, Adalar Lavanta Günleri’nin Ana Sponsoru

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Müdürümüz Murat Yasa konuyla ilgili şu sözleri kaydetti: “Son dönemde gıda sektöründe çiçek tatlarının ön plana çıkmasıyla lavantanın içecek, çikolata, çay gibi çeşitli kategorilerde kullanımının arttığını görmekteyiz. Ar-Ge merkezimizin çalışmalarıyla müşterilerimize yaratıcı ve inovatif çözümler sunuyoruz; lavanta ekstraktları da bu çözümler arasında farklı kategorilerde öne çıkanlardan birisi. Öte yandan organizasyon komitesini kadın emeği konusunda Türkiye’de farkındalık yaratma yönünde gösterdikleri emek ve çalışmalar için tebrik ederim. Bu konu özelinde Aromsa’da çalışanlarımızın yarısını; yönetim ekibimizin ise yaklaşık %70’ini kadın çalışanlarımız oluşturuyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan “2021 AR-GE Merkezinde Çalışan Kadın Personel Sayısına Göre İlk 50” listesinde ise 42. sırada yer bularak cinsiyet eşitliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık konusuna verdiğimiz önemi ortaya koymuş olduk. Adalı kadınların emeğini ve lavanta yetiştiriciliğini öne çıkaran Adalar Lavanta Günleri’nin destekçisi olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Adalar Lavanta Günleri kapsamında 21 Temmuz Perşembe günü Teknik Satış Müdürümüz Emel Koçak ziyaretçilere “Gıda ve Lavanta Lezzetleri” sunumu gerçekleştirdi. Lavantanın gıda sektöründeki yeri, bu renkli lezzetin hayatımıza kattığı eşsiz aromalar, lavanta yağı ve ekstraksiyon yöntemleri konularının paylaşıldığı söyleşide, katılımcılar lavanta aromalı dondurma, gazoz ve şekerlemeleri tadarak unutulmaz bir deneyim yaşadılar.