Aromsa, 11. Juiceful Istanbul Summit'in Ana Sponsoru Oldu

KASIM 2022
Aromsa | Bizden Haberler | Aromsa, 11. Juiceful Istanbul Summit'in Ana Sponsoru Oldu

Aromsa, Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) tarafından düzenlenen ve sektörün en önemli yıllık buluşması olan uluslararası Juiceful Istanbul Summit’e bu yıl ilk defa ana sponsor oldu. Zirve, 22 Eylül’de Renaissance Polat İstanbul Hotel’de gerçekleşti. 200'ü aşkın yerli ve yabancı katılımcı kitlesiyle meyve suyu endüstrisinin paydaşlarını bir araya getiren zirvede, Türkiye'den ve yurt dışından sektör temsilcileri tarafından 15 konuşma ve sunum gerçekleştirildi.

Aromsa Genel Müdür Yardımcısı ve 2. Kuşak Temsilcisi Melis Yasa Aytaman zirvedeki sunumunda, meyve suyu ve içeceklerde fonksiyonellik dönüşümünden ve ekstraktlarla sundukları yenilikçi çözüm önerilerinden bahsetti. Sağlıklı ve iyi olma halinin içecek kategorisinin yükselen trendi olduğunu dile getiren Melis Yasa Aytaman, yeni aroma kombinasyonları ile lezzet beklentisinin halen birinci sırada yer aldığından bahsetti. Ekstraktlar, inovatif ve yenilikçi aromalar ile Ar-Ge işbirliklerinin geleceğin pazarına nasıl yön vereceğine değinerek, içecek kategorisinde bütünsel bakış açısı geliştirmek için Aromsa olarak çözüm önerilerinin neler olduğunu aktardı.

Zirve süresince inovatif ürünlerin yer aldığı Aromsa standında, Aromsa Ar-Ge merkezinde hazırlanan melisa, hibiscus-karamürver, mercanköşk ekstraktı gibi çeşitli ekstraktları ve kiraz-ananas, çikolata-hindistan cevizi, ayva-mango gibi çeşitli kombin aromaları içeren içecekler ile zirve katılımcılarına tadım deneyimi yaşatıldı.

Aromsa | Bizden Haberler | Aromsa, 11. Juiceful Istanbul Summit'in Ana Sponsoru Oldu