Aromsa Genel Müdürü Murat Yasa, zorlu yollardan başarıya giden yaşam öyküsünü ve Aromsa’nın zirve yolculuğunu “Kırmızı Tuğlalar” isimli kitabında kaleme aldı.

Hedefi dünyaya sürdürülebilir lezzetler katmak olan Aromsa’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Murat Yasa, bu kitabı yazmaktaki amacının en başında; kızları, torunları ve eşi için aile tarihini, arşivindeki fotoğraflarla birleştirip, kalıcı bir anıya dönüştürmek olduğunu belirtiyor.

Murat Yasa'nın yakın dostları olan Ataol Behramoğlu, Orhan Bursalı, Özlem Yüzak ve Hülya Behramoğlu'nun da bu harika proje için verdikleri cesaretle Kırmızı Tuğlalar ortaya çıkıyor.

2023 senesinde 41. yılını kutlayan Aromsa'nın kuruluş hikayesinin, başarıya giden yolda aşılan zorlukların, hiç bitmeyen azim ve kararlığın, işine tutkuyla sarılmanın ve global bir firmaya dönüşmenin anlatıldığı Kırmızı Tuğlalar kitabı, 2 Şubat 2023'te, Cumhuriyetimizin 100. yılında, gençlere yol göstermek amacıyla okuyucularla buluştu.

Çalışanlarının kişisel ve toplumsal gelişimiyle birlikte ilerleyen bir şirket olan Aromsa, hem pek çok sanatsal ve kültürel faaliyete destek oluyor hem de şirket içi aktivitelere yer veriyor. Sektörel yayınlar da dahil olmak üzere pek çok kitabın yer aldığı zengin bir kütüphaneye sahip olan Aromsa, şirket içinde gerçekleştirdiği “Aromsa ile Lezzet Notalarda” klasik müzik konser serileriyle de sanatın hayatın her alanında hissedilmesini sağlıyor.

Murat Yasa, her ulusal bayramlarda ve 10 Kasım’da çalışanlarına kendisinin de okuyup beğendiği kitapları hediye ederek; çalışanlarına da okumayı, öğrenmeyi ve gelişmeyi aşılıyor. Ayrıca, şirket içerisinde her sene sonunda çalışanlar tarafından bağışlanan kitaplarla sürdürülebilir yılbaşı ağacı yapılıyor ve toplanan tüm kitaplar sosyal sorumluluk bilinci ile ihtiyaç sahibi okul kütüphanelerine bağışlanıyor.

Aromsa’nın gösterdiği başarının temelinde, çalışanlarına ve insana verdiği değer yatıyor. Bu başarının mimarı Murat Yasa’nın, başarıya giden yaşam öyküsünü anlattığı Kırmızı Tuğlalar kitabını okuyarak sizler de bu zirve yolcuğuna şahit olabilirsiniz.

Cumhuriyet Kitapları’nda satışa çıkan kitabın her bir satışından elde edilen gelir Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’ne bağış olarak ulaşıyor. Ayrıca kitap üzerinde bulunan karekod ile kişiler kendileri de bu derneğe bağış yapabiliyor.

Kitap Hakkında Çıkan Haberler

Kitap Hakkında Çıkan Video ve Röportajlar